Jdi na obsah Jdi na menu
 


20 typů pro krásné vlasy

14. 8. 2007

1. šetrné mytí patří k základům péče o vlasy. Důležité je používat takový šampon, který nejlépe odpovídá stavu a kondici vašich vlasů. Stačí jen docela malé množství, které naneseme na mokré vlasy.

2. umýváte si vlasy každý den? Neustálé diskuse, zda časté mytí vlasům škodí či ne, jsou zbytečné. Kdo chce vypadat stále upraveně, umyje si vlasy, kdy potřebuje. Třeba každý den. Používejte však kvalitnější šampony.                                               

3. oplachování vlasů by mělo trvat asi pětkrát déle než mytí. Výhodné jsou kyselé lázně (s octem nebo citronem), po nich se vlasy pěkně lesknou a lépe i rozčesávají.

4. mokré vlasy rozčesáváme velmi opatrně. Nejlépe řídkým hřebenem. Vlasy jsou křehké a snadno se potrhají. Hřebeny i kartáče pravidelně umýváme v šamponu.

5. před dovolenou i po ní dopřejeme vlasům regeneraci výživnou kúrou suchým vlasům svědčí například přípravky s jojobovým olejem. Jinak téměř každá firma nabízí kromě šamponů, kondicionérů a balzámů také vlasové kúry. Velmi účinný je například lecitinový balzám z pražského Ústavu lékařské kosmetiky. Naneseme jej na vlasy, přiložíme fólii a nahřátý ručník ideální ozdravná péče pro vlasy po dovolené. Můžeme si také umýt vlasy žloutkem. Pozor ale. Vyzkoušela jsem to a žloutek se velmi špatně vymývá z vlasů.

6. lesk dodá vlasům také tónování smývatelným přípravkem, nemusíte mít ani obavy z prvního experimentování s barvou. Zvláště tmavé hladké vlasy získají pěkné odlesky. Protože se přeliv smyje už po osmi mytích, nemusíte mít ani obavy z prvního experimentování s barvou.

7. světlé proužky vypadají jako by je vybělilo sluníčko. Dodají krátkému i dlouhému účesu plastičnost a ze všeho nejlépe sluší opálenému obličeji. Jsou pro vlasy mnohem šetrnější než odbarvování všech vlasů.

8. nebojte si obarvit si pramínky vlasů vlasovou řasenkou v přírodních i nápadných odstínech. Vypadá to zajímavě a maskara se snadno smyje.

9. masáže prospívají vlasové pokožce. Pouze u velmi mastných vlasů byste mohly ještě více podnítit tvorbu mazu.

10. ochrana před UV zářením sluneční paprsky vlasy poškozují.

11. větší objem vlasům dodají: pěnová tužidla a fénování přes hlavu proti směru růstu vlasů.

12. bohatší účes si vyfoukáte fénem přes kulatý kartáč. Vlasy nejdříve trochu vysušte, fén totiž nejlépe tvaruje až proschlé vlasy. Postupujte po malých pramíncích a nechte je vždy na kartáči vychladnout.

13. účes dobře drží, když vlasy natočíte na nahřáté elektrické natáčky. Necháte je vychladnout a nakonec energicky prokartáčujete. Stejně účinné je použít samodržící velké natáčky a vlasy opatrně vyfénovat. Nemusíte mít obavy, že vlasy budou příliš vlnité.

14. drobné kudrlinky získáte, když si vlasy natočíte na papiloty. Jsou měkké a můžete na nich i spát. Doporučuje se každý pramínek před natočením zkroutit jako šňůrku a při natáčení dávat pozor na konečky, aby se nepolámaly. Pokud však chcete mít kudrnaté vlasy stále, dejte si udělat trvalou.

15. využívejte nejmodernější přípravky pro péči o vlasy. Např. vlasové mléko Sanara od Welly dodává vlasům vlhkost a zároveň je chrání před horkým fénem.

16. vlasy si dávejte pravidelně zastřihovat. Zbavíte se roztřepených konečků a účes vám bude stále dobře držet.

17. když vám plihne ofina, stačí ji zespodu podstříknout troškou laku na vlasy. Je to účinnější, než když lak nastříkáte jenom svrchu. Stejně postupujte všude, kde potřebujete vlasy zvednout.

18. máte-li jemné a řidší vlasy, vyhýbejte se příliš mastným regeneračním přípravkům, jinak se může stát, že se vlasy rozdělí do pramínků.

19. pomocí vlasového gelu vytvoříte účes na večer nebo v létě i na pláž. Vlasové vosky slouží k vytvarování jednotlivých pramínků a ke zkrocení neposedných kudrnatých vlasů.

20. nejste spokojena s účesem? Zkuste si odpovědět na dvě otázky? Jaký jste typ? Elegantní, romantický nebo sportovní a snažte se svůj styl respektovat. Jaký máte tvar obličeje? Trojúhelník, ovál nebo kruh, podle toho se rozhodněte, zda nosit vlasy dlouhé, krátké, vlnité nebo rovnější.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář